img-block

Tillmans – nya medlemmar i familjen – Välkomna!

av Sara Vogt 06 mar, 2017

Linda och Christian Tillman har under en veckas tid lärt sig fördelarna av att använda LOTS® för större och mindre aktuella ärenden. De kommer nu att stötta varandra och dagligen praktisera det de har lärt sig. Detta kommer naturligtvis att hjälpa ärendeägare inom alla områden.

– Min kunskap som Lotscoach® kommer att vara värdefull i många olika situationer, yrkesmässiga så väl som privata. Det har varit jättebra att processleda på ett strukturerat sätt och att få personlig feedback, säger Linda Tillman.

– Veckans höjdpunkter har varit att utmana mig själv och få insikter om både möjligheter och brister, säger Christian Tillman.

< Föregående Nästa >
 

Filmtips

Min roll som Lotscoach®

Med hjälp av strukturen och verktyget LOTS® samt genom att hjälpa dig att reflektera Utifrån-in …


Utifrån-in med Systembolaget

Barbro Kenving är Gruppchef IT Servicedesk på Systembolaget. Som samordnare för Kompetensutveckling …


”Vi jobbar med att uppfylla människors drömmar”

Eva-Lena Frick, 57, har deltagit i både OS (Sarajevo 1984) och VM i skidor. 1989 slutade hon sin akt…